avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Activitate ion_devalcea

Activitate ion_devalcea

Buna ziua!
Este posibil din pdv juridic , sa mi se suspende permisul de conducere- daca in procesul verbal de contraventie , din greseala agentului de circulatie care l-a intocmit - a fost trecut in loc de numarul autovehiculului , numarul unei remorci auto ?! MARE si CLAR precum in talonul auto . Am contestat PV , etc, Dar in final AM PIERDUT si a trebuit sa ma supun sanctiunii . Totusi nu am mai auzit de asa ceva . Mentionez ca in toate etapele procesului cu Brigada Rutiera , apararea ei recunoaste greseala de intocmire dar instanta i -a dat totusi castig de cauza in final . , Multumesc ,
Buna ziua !
va rog sa-mi spuneti daca un PROCES VERBAL DE CONTRAVENTIE RUTIERA este nul de drept daca la intocmirea acestuia de catre agentul constatator s- a trecut numar de inmatriculare GRESIT - numarul acesta apartine unui VEHICUL -in speta REMORCA AUTO , deci nu AUTOVEHICUL . Mentionez ca sunt deja 2 ani de cand sunt in proces cu Brigada rutiera Bucuresti . Multumesc , toate cele bune !
buna dimineata!
soacra mea este pensionara si a fost operata de cataracta la un spital public.toate costurile au fost suportate de catre ea. la externare am cerut toate documentele necesare unui viitor decont de la Casa de sanatate a jud Valcea de care apartine.
intrebarea mea e care sunt TOATE documentele necesarela dosar pt decont si care este LEGEA care tipuleaza acest drept pt pensionari?:sorry:
cu respect,ion mota