avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Activitate vizirigeorgiana

Activitate vizirigeorgiana

Am castigat un proces pe fond fara probleme cu dovezi solide ,iar la curtea de apel l-am pierdut modificandu-se hoatarea de pe fond intru totul!Consider ca am fost nedreptatita si vreau sa ma adresez la CEDO!A fost litigiu de munca.Intrebarea mea este unde ma incadrez ca lege,in baza carei legi am fost nedreptatita.Mi se pare absurda aceasta discrepanta intre fond si apel.Nu s-a mai tinut cont de absolut nimic!!!
Răspuns la discuția Proces castigat
Hotararea judecatoreasca dispune anularea hotararii prin care mi s-a ridicat atestatul maternal si mi s-a desfacut contractul de munca fara drept de somaj.
Discuție Proces castigat
Am castigat un proces pe fond.Paratul a facut recurs.Pana la solutionarea definitiva ,am dreptul de a ma folosi de hotararea judecatoreasca data pe fond?
Răspuns la discuția Litigiu de munca DGASPC Prahova
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Litigiu de munca DGASPC Prahova
Da,a primit prin posta o hotarare privind ridicarea atestatului.Hotararea nr.523/17.12.2013.Va multumesc!
Buna ziua
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie.Mama mea in calitate de asistent maternal profesionist a avut in plasament 2 copii de 6 ani.O fata pe care o creste de 4 ani si baietelul de la 2 saptamani.Intr-o zi a fost vizitata de catre asistenta sociala care urmareste evolutia copiilor,in ghilimele deoarece nu-i cunoaste ca vine o data pe an.Aceasta a intrat abuziv in casa mamei fara ca macar sa sune la sonerie.A gasit-o pe fetita plangand si fara sa o lase pe mama sa explice de ce plange ,a luat fetita intr-o alta camera la discutii si pe mama a dat-o afara.A plecat si mi-a spus sa ma prezint la comisie.Ulterior copilul mi-a spus ca a fost invatat sa spuna ca mama ii bate si ii va duce ea undeva unde le va fi mai bine.Mentionez ca mama e asistent maternal de 12 ani si nu a avut niciodata nici o abatere sau vreo problema.S-a prezentat la comisie unde membrii acesteia i-au vorbit foarte urat,inuman.(mincinoasa,sa-i fie rusine)fara ca ei sa faca vreo investigatie ,ancheta.Au spus ca doar nu o tine pe mama si le da pe asistentele lor sociale afara.In acel moment i-au luat copii.si pe ea au dat-o afara amenintand-o ca cheama politia daca nu paraseste cladirea.Mama cat si toata familia suferim dupa copii ca acestia au fost luati pe neasteptate fara sa fie pregatiti macar.Nici nu ma pot gandi ce suferinta le-a cauzat,acestia fiind foarte fericiti cu mama.Asistenta sociala respectiva a mintit si nu a facut nici o cercetare sa vada cum au fost crescuti copii.Avem martori,atat parintii copiilor pe care i-am crescut inainte si au fost adoptati,vecini,medicul de familie,prieteni etc.Va rog sa ma ajutati ca sunt disperata.Astept raspunsul dvs.Multumesc!