avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Activitate Marcela-Popa

Activitate Marcela-Popa

Buna ziua,
Am depus documentatia cu toate avizele favorabile, a unui PUZ- de introducere teren extravila in intravilan la primaria Constanta. Desi au trecut mai multe luni nu am nici un raspuns. Am fost la urbanism si imi spune sa astept. Exista un termen pentru aprobarea PUZ-ului?
Va multumesc anticipat!
Buna ziua,
La stagiu de cotizare la pensie imi mai trebuiesc 5 luni.
In cazul in care platesc anticipat pentru cele 5 luni, pot sa-mi depun imediat dosarul de pensionare?

Va multumesc anticipat!
Multumesc pentru raspuns,
Care este cadrul legal si cine hataraste debitorul insolvabil. Firma este activa( se depun declaratiile) numai ca nu are venituri. De asemeni nu este in insolventa la art. a) scrie anterior declararii insovabilitatii, cu rea-credinta. Eu nu am dclarat firma in insolventa ci doar urma ca pe viitor sa incep sa-mi platesc datoriile catre ANAF.
Buna ziua,
Sunt actionar si administrator la o societate care este activa dar care in momentul de fata nu desfasoara activitate. Am primit de la ANAF, o notificare prin care mi se aduce la cunostinta deschiderea procedurii de raspundere solidara pt. suma de 32.580lei. Mentionez ca firma respectiva nu este in insolventa sau faliment si nu detinte active. Este legal sa se deschida procedura de angajare a raspunderii solidare? In notificare se face referire la OG 92/2003, art.27, alin(2), lit a.
Va multumesc anticipat!
Am o vechime de 26 de ani in campul muncii, din care gr.II de munca 13ani. Data nastere 15.08.1955, sex feminin, conform noilor modificari la legea pensiilor cand pot iesi la pensie.
Va multumesc anticipat!