Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul stagiu cotizare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul stagiu cotizare pensie

Buna ziua,
La stagiu de cotizare la pensie imi mai trebuiesc 5 luni.
In cazul in care platesc anticipat pentru cele 5 luni, pot sa-mi depun imediat dosarul de pensionare?

Va multumesc anticipat!
Incheiati un contract de asigurare sociala cu Casa de Pensii, puteti plati in avans cele 5 luni necesare dar cererea de pensionare o puteti depune dupa ce se implinesc cele 5 luni de plata a contributiei.