avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Activitate Madavl

Activitate Madavl

Nu se mentioneaza, de aceea am si intrebat.
Răspuns la discuția Reclamatie gradinita privata
Am vorbit la ISMB si mi-au spus ca daca gradi nu e in reteaua de institutii scolare, ei nu au ce face.
As dori sa stiu unde poate fi reclamata o gradinita privata fara autorizatie de functionare de la Ministerul Educatiei. Nu stiu exact unde sa ma adresez. Cumva la primaria de sector?

Multumesc
In contractul incheiat cu o gradinita privata se mentioneaza, la cap. CARACTERUL CONFIDENTIAL astfel:
"O parte contractanta nu are dreptul, fara acordul scris al celelalte parti:
1) sa faca cunoscut contractul sau orice prevedere a acestuia unei terte parti in afara celor implicate in indeplinirea contractului;
2) Sa utilizeze informatiile si documentele obtinute sau a celor la care are acces in perioada de derulare a contractului, in alt scop decat acela de a-si indeplini obligatiile contractuale;
3) dezvaluirea oricarei informatii fata de persoanele implicate in realizarea contractului se va face confidential si se va extine numai asupra acelor informatii necesare realizarii contractului.

Intrebarile mele ar fi: In cazul unei reclamatii la ANPC, pot dezvalui date ref la acest contract? Daca citesc pct 1, se pare ca nu. Ma puteti lamuri?
Si a doua intrebare ar fi: Ce inseamna, mai clar, pct.3?
Multumesc!
Buna ziua,

Sunt angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata la o companie multinationala.

In urma evaluarii anuale a performantei, am primit calificativul "Insuficient" pe care l-am contestat (nu am semnat nimic pana la acest moment).

Managerul m-a informat ca a solicitat dept. Resurse Umane o evaluare globala, dupa care se va lua o decizie in privinta mea si a pozitiei pe care o ocup.

As vrea sa stiu care pot fi repercursiunile in acest caz. In procedura de lucru interna de resurse umane se mentioneaza ca in astfel de cazuri, ar trebui sa mi se propuna un alt job pentru care sunt potrivita in interiorul companiei, dar e posibil sa se incerce inlaturarea mea, diminuarea salariului, concediere, etc si as vrea sa stiu la ce sa ma astept, ce ar putea face ei cu temei legal.

Multumesc