Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reclamatie gradinita privata
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reclamatie gradinita privata

As dori sa stiu unde poate fi reclamata o gradinita privata fara autorizatie de functionare de la Ministerul Educatiei. Nu stiu exact unde sa ma adresez. Cumva la primaria de sector?

Multumesc
Daca gradinita nu este acreditata de catre MEN puteti sesiza acest minister sau Inspectoratul scolar judetean in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Sesizati Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar
[ link extern ]
Am vorbit la ISMB si mi-au spus ca daca gradi nu e in reteaua de institutii scolare, ei nu au ce face.
Madavl, utilizator