avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Activitate irina_karina

Activitate irina_karina

Operatiunea nu intentionez sa fie una de duarata. Doar cat se dau caloriferele jos si se pun robineti pe tur si retur ca apoi sa imi montez linistita caloriferele. apartamentul e la etajul 5 din 8 , iar punctul termic e in spatele blocului.
Va multumesc pt raspunsuri. Sper sa am totusi intelegerea asociatiei si a vecinilor pt situatia de fata care mi-as dori sa o pot amana , dar chiar nu se poate folosi baia si bucataria ....:-(
Buna ziua!
Voi incepe renovarea totala a unui apartament proaspat achizitionat care necesita imbunatatiri, igienizare totala din motive pertinente.
Se vor schimba si caloriferele.
Fiind iarna si instalatia umpluta cum se procedeaza? Va trebui sa suport cheltuieli financiare pentru golirea si umplerea instalatiei? Si daca "da"....cam care ar fi costul acestei operatiuni?

Multumiri anticipate!
Răspuns la discuția Corectare eroare adresa in CVC
Multumesc mult! Probabil imi intelegeti indignarea...... pentru atatea nereguli care in 5 vanzari/ tranzactii ar fi trebuit sa fie vazute..... Tocmai pentru ca apreciez corectitudinea am apelat la sfaturi. Va multumesc mult si sper ca toti notarii sa aiba profesionalismul dumneavostar si sa verifice ceea ce fac.
Răspuns la discuția Corectare eroare adresa in CVC
Multumesc.....Poate parea pertinenta intrebarea mea...dar ceilalti dinaintea mea cum au putut face vanzarea cu aceasta adresa necorectata?
Răspuns la discuția Corectare eroare adresa in CVC
Fiind o eroare materiala se poate tranzactiona imobilul fara aceasta rectificare? Sunt oarecum contra timp si nu stiu cat este de durata toata aceasta procedura de indreptare a erorii :-( pe care din pacate acum am remarcat-o.
Răspuns la discuția Corectare eroare adresa in CVC
Rectificarea contractului poate fi facuta numai la notarul unde a avut loc tranzactia sau la orice sediu notarial?
Răspuns la discuția Corectare eroare adresa in CVC
Se poate rectifica numai ultimul act de vanzare-cumparare (cel prin care am devenit eu proprietara) sau si toate contractele din urma? Mentionez ca si in contractul anterior celui de vanzare catre mine apare tot scara B.( asa cum il am si eu in contract) Cum pot face aceasta rectificare? Ce dovezi trebuie aduse? Trebuie refacut cadastru si intabularea sau acestea vor surveni doar modificarile ca atare?
Buna seara ! As dori sa va intreb daca e foarte important si necesita rectificare. Detin un apartament intr-un imobil cu doua scari. Am remarcat ca in actul meu de v_c , ca in tot istoricul scrie scara B, numarul apartamentului apartinand scarei A. Mentionez ca in imobil( intregul bloc) nu mai exista vreun alt apartament cu numarul meu.
Sunt proprietara in urma unui act de vanzare-cumparare. Detin toate actele, cadastru si intabulare, buletin pe adresa domiciliului. asa cum e in contract. ..... Chiar daca nimeni nu mai are numarul apartamentului meu, ar trebui sa rectific eroarea din contract..scara B cu scara A........apoi cadastru, intabulare, buletine?......Multumiri anticipate.

Buna ziua! As dori sa va intreb daca e foarte important si necesita rectificare. Detin un apartament intr-un imobil cu doua scari. Am remarcat ca in actul meu de v_c , ca in tot istoricul scrie scara B, numarul apartamentului apartinand scarei A. Mentionez ca in imobil( intregul bloc) nu mai exista vreun alt apartament cu numarul meu.
Sunt proprietara in urma unui act de vanzare-cumparare. Detin toate actele, cadastru si intabulare, buletin pe adresa domiciliului. asa cum e in contract. ..... Chiar daca nimeni nu mai are numarul apartamentului meu, ar trebui sa rectific eroarea din contract..scara B cu scara A........apoi cadastru, intabulare, buletine?......Multumiri anticipate.