Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Corectare adresa din contract V_C
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Corectare adresa din contract V_C

Buna ziua! As dori sa va intreb daca e foarte important si necesita rectificare. Detin un apartament intr-un imobil cu doua scari. Am remarcat ca in actul meu de v_c , ca in tot istoricul scrie scara B, numarul apartamentului apartinand scarei A. Mentionez ca in imobil( intregul bloc) nu mai exista vreun alt apartament cu numarul meu.
Sunt proprietara in urma unui act de vanzare-cumparare. Detin toate actele, cadastru si intabulare, buletin pe adresa domiciliului. asa cum e in contract. ..... Chiar daca nimeni nu mai are numarul apartamentului meu, ar trebui sa rectific eroarea din contract..scara B cu scara A........apoi cadastru, intabulare, buletine?......Multumiri anticipate.
irina_karina, utilizator