avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate sexu

Activitate sexu

presupunem că a lăsat în poștă ,dar salariatul nu a găsit recipisa sau avizul , oare nu am greșit și noi că în loc de recomandată am trimis scrisoare AR neprioritară ? Instanța ne-a dat câștig de cauză în prima fază ,a susținut că termenul de contestare curge de la data expirării termenului de păstrare al scrisorii .Noi i-am reținut 10 % cât era sancțiunea abia în martie când deja expirase acel termen stabilit de instanță .
nu a semnat nimeni ,recipisa a fost lăsată în poștă de agentul poștal ,iar angajatul susține că nu a găsit recipisa în poștă
nu există o astfel de dovadă ,respectiv ,salariatul nu a semnat nimic ,poșta nu are pe recipisă o dovadă că salariatul a luat la cunoștință ,a lăsat în poștă recipisa ,nu putem ști dacă salariatul a găsit sau nu recipisa în cutia poștală
comunicarea deciziei de sancționare ,dacă este făcută prin poștă ,iar angajatul nu ridică scrisoarea recomandată ,termenul de 30 de zile pt contestare curge de la data expirării termenului de ridicare a recipisei de la poștă ? Angajatul nu a intrat în posesia deciziei de sancționare ,decât după ce a dat în judecată și a primit prin poștă decizia .
Răspuns la discuția legea pensiilor ce număr are ?
acum are este 360/2023
în dosar civil ,ce poți face dacă judecătorii nu formulează motivarea în termenul de 90 de zile ?
Răspuns la discuția legea pensiilor ce număr are ?
360/2023


Cornel Vasile a scris:

Nu are inca un numar afisat pe site-ul Camerei Deputatilor.

Răspuns la discuția legea pensiilor ce număr are ?
nu are un număr în procesul legislativ ?
legea pensiilor ce număr are ?
asta știu ,dar cum îmi recuperez banii ? eu am asigurare Euroins și după data de 8 sept 2023 .sau am pierdut banii ?