avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1780 soluții astăzi
Forum Activitate cristi4sanem

Activitate cristi4sanem

Răspuns la discuția Renunțare proces de divorț
Imi poate da cineva mai multe detalii?
Răspuns la discuția Renunțare proces de divorț
Eu trebuit să plec marți din tara.. exista vreo cerere care o pot depune la dosar pentru Anulare?

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Avand in vedere acordul, va puteti prezenta in fata instantei pentru a solicita a se lua act de impacare/renuntare la cererea de divort

Buna ziua. In urma cu o luna am depus la judecatorie o cerere scrisă + taxa 100 lei pentru a divorta, fără a avea copii sau bunuri comune.. Acum ne-am împăcat si as dori sa anulez procesul. Nu am plătit avocați... eu ca reclamat nu am primit încă nimic acasa... doar soția a primit înștiințare cu m ca am depus cerere pentru divorț.

Ce trebuie să fac ca sa opresc procesul? Ce taxe trebuie să plătesc si cum trebuie să procedez? Tinand cont ca marți plec din tara pentru mult timp... multumesc
am intrebat pentru cineva din afara. nustiu motivul. ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
Buna seara. Ce fel de firma pot deschide in Romania pentru a putea desfasura activitatea(salon masaj terapeutic) in Grecia? Doresc ceva mai simplu cu taxe putine si mici

Cum procedez: -unde platesc taxele...tva?
-imi trebuie contabil in Romania sau in Grecia?
- o pot angaja pe mama mea ?
-ce acte imi trebuie?
Discuție Despre preaviz
Buna ziua. Lucrez cu contract pe termen nedeterminat de 4 ani de zile, cu 4 ore pe cartea de munca. Acum din cauza datoriilor doresc sa plec din tara. Trebuie neaparat sa mai stau in preaviz? Cate zile dureaza acest preaviz?
Buna seara. Ce acte, si cum trebuie sa procedez in urmatoarea situatie:
Un cetatean grec vrea sa il ajut sa cumpere o masina din Romania(inmatriculata in RO) cu care sa mearga in GRECIA pentru a o inmatricula in Grecia. Cum trebuie sa procedez?
Un salon de masaj terapeutic.
Buna seara. Pot face un SRL in Romania si sa desfasor activitatea in Grecia? Unde trebuie sa platesc taxele si contabilitatea?
Multumesc de raspuns.