avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate hutiudumitru

Activitate hutiudumitru

Presedintele se opune sa puna banii in cont precum daca vom pierde banii din cont , o obliga pe administratoare sa tina acas la ea suma de 20000 ron plu 5000 ron alti bani din casa .Ce zice-ti de asta?:justcuz:
Dosarul pentru reabilitare este la primarie,se face proiectul pentru exectarea lucrarilor ,se va stabilii devizul pe scara pentru asociatie, plata pentru fiecare apartament este egala sau sint ceva criterii de calcul pentru fiecare apartament si propietar multumesc.B-)
In scara noastra sint 40 de apartamente ,pentru ca sa punem dosarul la primarie pentru rebilitare va trebuii ca toti sa fie deacord sau un este necesara parerea lor,majoritatea cistiga.:sorry:
Fondul de reparatii se constituie penru repararea partii comune la asociatie.Scrie ca are perioda limitata de folosinta As dori sa stiu ce inseamna aceasta deoarece ai mei zic ca strnigem bani sa avem daca se va ivi o reparatie ,este corect? Ma numesc Hutiu Dumitru din TTimisoara str ghe. lazar 42.:sorry:. :
Presedintele asociatiei a dispus adunarea sumei de 300 lei fond de rulment de la fiecare propietar,Mentionez ca suma cheltuielilor pe o luna de calcul penttru fiecare apartament este diferta,eu am o medie de 80 lei pe luna.Cum pot recupera suma incasata in plus,:sorry: