Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fondul de rulment pe propietar
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fondul de rulment pe propietar

Presedintele asociatiei a dispus adunarea sumei de 300 lei fond de rulment de la fiecare propietar,Mentionez ca suma cheltuielilor pe o luna de calcul penttru fiecare apartament este diferta,eu am o medie de 80 lei pe luna.Cum pot recupera suma incasata in plus,:sorry:
elga50, moderator
Pai cum adica "presdintele a dispus"?
A dat dispozitie administratorului sa afiseze pe lista de plata fiecarui proprietar suma de 300 lei ori cum a procedat?
Daca a facut asa aveti posibilitatea, conform legii, sa contestati suma repartizata in termen de 10 zile de la afisare. Contestatia o inregistrati la asociatie, catre presedinte. Presedintele are obligatia sa dea un raspuns in maxim 7 zile de la depunerea contestatiei.
Dar nu am inteles de ce intrebati
Cum pot recupera suma incasata in plus

Adica cine si cum a procedat cu dumneavoastra de ati platit acea suma in plus? Nu trebuia sa platiti decat dupa ce va lamureati prin contestatie si raspuns la contestatie.