avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1758 soluții astăzi
Forum Activitate DORUCONDREA

Activitate DORUCONDREA

Discuție Reabilitare
Buna seara a o mare dilema daca ma poate lumina cineva acum 2 ani am cerut o reabilitare pentru o fapta comisa acaum 9 ani si mi-sa eliberat , acum la politie pentru a-mi elibera permisul de conducere acestia i-mi mai cer o reabilitare este posibil sa mi-se elibereze 2 reabilitari ?? :O:O:O:O
Buna seara.
Am o nelamurire si eu daca ma poate lumina cineva:
Sunt pensionat temporar pe caz de boala gr.3 cu drept de munca cu jumatate de norma si am un P.F.A.cu care colaborez cu o firma financiara. As dori sa stiu daca este normal sa mi se opreasca CASS, in cazul meu ca si pensionat pe caz de boala ?
Va muultumesc anticipat.
Am o nelamurire si eu daca ma poate lumina cineva. In anul 2004 am avut un accident de circulatie cu victima,in prima faza am avut 2ani si 6 luni cu executare iar dupa ce am facut recurs am primit 2 ani cu suspendare pentru omor din culpa.initia permisul mi-a fost suspendat 30 zile apoi nu m-a mai interesat.acum am in baza de date a politiei permisul meu este expirat si adresanduma la politia rutiera mi-sa spus ca am 2 variante :
1.sa dau de permis fara a mai face scoala de soferi cu cererea aferenta la comandantul politiei rutiere
2.Sa merg la judecatorie sa cer reabilitarea permisului fara am mai da examenul
Aici este marea nelamurire nu stiu cum si cui ar trebui sa ma adresez pentru reabilitare. Mentionez ca permisul este de profesionist (A,B,C,D,E) .
Va multumesc