avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Activitate ralucka

Activitate ralucka

Răspuns la discuția Divort ,sotul inchis
Multumesc!
Sunt despartita neoficial de sotul meu de 2 ani si ceva,de cand a plecat din casa parintilor mei!Avem impreuna doi copii minori de 4 respectiv 5 ani.El,de un an si jumatate este in inchisoare pt inselaciune!Pana acum nu am intentat divortul,gandind ca i se intampla destule,sa las de la mine!Ar fi vreo diferenta,in fata comisiei pt eliberarea conditionata ca este divortat sau casatorit?Ca el cu asta ma manipuleaza,sa nu bag divort!Probabil spera sa ma faca sa ma razgandesc cand va iesi de acolo!Si in privinta custodiei am motive sa ma tem,tinand cont ca n-a muncit vreodata si nici locuinta nu are..?!Care ar fi etapele divortului,de unde trebuie sa incep?Un sfat legal pot primi?Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Infundat de infractori
va multumesc pt raspuns,deja a depus cererea,acum asteptam vreo 2 saptamani!!!
Răspuns la discuția Executare silita
adica se vor duce dupa ea in Germania???acolo nu are nimic pe numele ei,casa,masina sau alte bunuri notabile!
Răspuns la discuția Executare silita
multumesc de raspuns
buna ziua!sotul meu a facut acum multi ani un credit la o banca cu ajutorul unor cunostinte care i-au procurat carte de munca falsa!!!astia erau o intreaga retea,au inselat multe pers!la scurt timp au fost prinsi si arestati!la proces a fost citat si sotul,dar nu s-a prezentat,nici la recurs!cand s-a dat sentinta,s-a trezit ca vor sa il aresteze,a primit la fel ca cei din retea,3 ani cu executare,deoarece aia la proces l-au bagat complice!!!acum sotul incearca sa redeschida procesul,sa fie rejudecat,el e in strainatate acum,face un tratam impotriva Hepatitei C!Sunt sanse sa mai poata redeschide procesul sau sa fie achitat?????
Buna seara!soacra mea este amenintata cu executarea silita de catre o banca la care are datorii!!!problema e urmatoarea:adresa ei din buletin este a mamei ei,cu care locuieste cand vine in tara si ea locuieset de fapt in Germania!!Ce se va intampla cand va veni la mama ei si nu va avea ce sa ia????
Răspuns la discuția Taxa redeschidere proces
multumesc de raspuns!!!!
buna ziua!intrebarea mea este despre o suma de bani pe care avocatul a cerut-o unui prieten de-al meu pt a incerca sa ii redeschida un proces in care a fost condamnat!Avocatul a spus ca asta e taxa(2000 ron),dar nu a cerut dovezi cu care ar fi justificat de ce vrea sa redeschida procesul!!!intai se face demersul????si apoi probe???atunci cum ar putea fi de acord instanta sa il rejudece daca nu aduce si niste dovezi???multumesc anticipat!
sotul meu este condamnat la 3 ani cu executare de inselaciune,mai mult complice,a fost judecat in lipsa,beneficiaza de vreun avantaj odata cu noul cod penal?multumesc!