avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1769 soluții astăzi
Forum Activitate asoc6b

Activitate asoc6b

Va multumesc pentru lamuriri! Aveam mici dubii ca nu imi va permite legea sa inchei pe langa contractul cu program intreg de 8 ore si un contract de munca cu program de 4 ore in cadrul asociatiei. Acum sunt mai linistita si un pic mai optimista. Multumiri!
Dar pentru a ma angaja cu jumatate de norma sau incheia un contract prestari servicii ca si casier si contabil la asociatia de proprietari ce demersuri legale trebuie sa fac( sa am un PFA, II sau AF) ?. Mentionez ca am diploma de economist.
Legea permite ca sa lucrez 8 ore ca si functionar public(consilier debutant) si 4 ore in cadrul asociatiei de proprietari?
Astept un raspuns si de la cineva cu cunostinte juridice. Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Vechime in munca
Multumesc pentru raspuns.
Daca am detinut un AF si am platit catre stat impozit pe venit si la CASS contributiile dar nu am platit catre Casa de pensii, perioada in care am functionat poate fi adaugata la vechimea in munca? Multumesc!
Multumesc pentru raspuns!
Buna ziua.Doresc sa aflu daca un functionar public (angajat fara functii de conducere la o unitate administrativ teritoriala locala-Primarie) se poate angaja ca administrator imobile la o asociatie de proprietari cu jumatate de norma in baza unui contract de prestari servicii sau alta forma legala. Va multumesc!
Daca intr-o asociatie de proprietari toate apartamentele au aceasi suprafata, calcularea cotelor de cheltuieli intretinere lunare se poate face impartind cheltuielile aferente acelei luni la numarul de apartamente?Daca nu, imi puteti explica cum se poate calcula intretinerea ?