avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate haba

Activitate haba

Fiti amabili va rog ,de unde pot scoate adeverinta de venit?multumesc
Răspuns la discuția lndemnizatie crestere copil
buna seara,aveti idee pot cere un ajutor de urgenta de la primaria sectorului de care apartin?dar un ajutor social lunar de mama singura?va multumesc anticipat..
Uneori viata bate filmul,vreau sa depun actele de divort..si vroiam sa ma interesez cum sa procedez inainte,inca nu stie dar presupun ca se asteapta,si sper sa vrea.da am acte de rezident, dc?
multumesc pt rasp.Sa va zic ce s a intamplat am plecat de acasa si mi am refacut viata..iar acum revenind in tara .vr sa divortez dar fara prezenta acestuia..se poate???a nu fim amandoi de fata .depun actele de divort sa le semneze si gata exista asa ceva sau doar in filme?multumesc anticipat.
Răspuns la discuția lndemnizatie crestere copil
va multumesc.
Răspuns la discuția lndemnizatie crestere copil
va multumesc pt.raspuns.si daca sunt casnica nu mai beneficiez de nimic?concubinul meu lucreaza de 1 luna de zile ,pt ca amandoi am fost plecati in strainatate si am revenit de curand in tara.ultimul job in Romania a fost acum 2 ani jumate.ce avem de facut?daca ne puteti ajuta cu o informatie.eu sunt deja gravida in 8 luni.va multumesc.
as dori sa stiu unde ma pot duce sa ma interesez de aceasta indemnizatie?la primarie?la C.A.S.?Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.!!!va multumesc.
multumesc pt rapuns.exista si taxa de divort?

buna seara,as dori sa stiu daca se poate depune actele de divort fara sa l mai vad pe ex?daca se poate rezolva asa?fara mediere ,fara partaj..nu avem copii.va multumesc.
Buna seara, as dori sa stiu cum se poate obtine indemnizatia de copil, avand in vedere ca eu sunt casnica, iar concubinul meu lucreaza de 1 luna de zile,.ce avem de facut? Se plateste din urma? Cand se depun actele? Eu sunt in luna 8 de sarcina. Astept raspunsul dvs, multumesc anticipat!!!