avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate slx

Activitate slx

am avut aceeasi problema, am gasit info aici: tarifilegal.blogspot.ro
Va multumesc pentru raspuns

un rezumat am gasit si aici

tarifilegal.blogspot.ro
buna ziua,

am primit un plic de la tribunal in legatura cu executare silita pentru neplata tarifului de penalizare pt rovinieta, situatia descrisa si aici:

[ link extern ]

banuiesc ca e vorba de penalizarea de 28euro pt ca amenda am platit-o

ce fac in continuare, sau cum aflu cat am de plata in total, penalizarea si onorariu executor ?

va multumesc
Da, este cazul schimbarii locului muncii (alt oras) si e nevoie de acordul meu.
Vroiam doar o confirmare ca in cazul unui refuz intru in procesul de concediere, compensatorii etc
Am primit o foaie prin care sunt intrebata daca sunt de acord cu schimbarea angajatorului de la firma la care lucrez la cesionar in aceleasi conditii pe care le am si acum - aceleasi salariu, zile de concediu etc
Exista o casuta pe care o bifez cu DA sau NU in functie de optiunea mea. Cesionarul e in alt oras, ar tb sa ma mut ceea ce nu imi doresc.

Intrebarea mea era daca aceasta oferta influenteaza in vreun fel modul in care cedentul ma poate concedia in urma inchiderii activitatii, care rezulta dupa transfer.

multumesc
Buna ziua,

Firma la care lucrez (cedent) e in curs de preluare de catre alta firma (cesionar).
Am primit o oferta de munca de la cesionar in care exista urmatoarea fraza:
"va informam ca nu sunt preconizate masuri speciale pentru angajatii carora le sunt aplicabile prevederile legii nr 67/2006"

Daca refuz aceasta oferta, care presupune si relocarea in alt oras, ce se intampla ? Urmeaza sa fiu data afara si sa primesc salarii compensatorii sau e ca si cum as renunta la toate drepturile ?

Multumesc