avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate danae71

Activitate danae71

Răspuns la discuția Declaratia de inactivitate
cu intarziere,multumescfrumos!
Buna ziua,pot depune declaratia de inactivitate 2 ani la rand. Am deschis o firma in 2014 si din anumite motive nu are inca activitate.
Multumesc
Buna ziua, pentru un cabinet medical SRL - cod CAEN 8623, extins prin certificate mentiuni cu cod 8690, pot extinde obiect de activitate cu activitati de formare, instruire medicala catre medici familie, reprezentanti firme si cum ma pot inregistra in contabilitate.
Multumesc mult.
Buna seara.
am o firma cu sediul in Constanta. Vreau sa desfasor activitate de transport Marfa cu autovehicule sub.3.5 t in Bucuresti. Pentru aceasta, pe langa completarea obiectului de activitate, trebuie sa deschid punct de lucru? Autovehiculele fiind sub 3.5 t. am nevoie de un manager de transport? Va multumesc anticipat
Inteleg ca este vorba de o singura autorizatie? Multumesc mult.
Buna ziua, pentru a deschide un punct de lucru intr-o alta localitate (cod CAEN 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din pluta paie si din alte materiale ) ce autorizatii imi trebuie?Le obtin dupa declararea punctului de lucru la ONRC?Multumesc frumos!
Discuție cabinet medical
Buna ziua,
pentru un cabinet medical SRL cu activitate de asistenta medicala specializata-cardiologie(cod CAEN 8622), in conditiile in care cumpar un ecograf trebuie sa am cod CAEN diferit pentru a putea efectua ecografii?
Multumesc
Multumesc frumos.
Buna ziua
Sunt administrator si asociat unic al unui SRL infiintat in 2014, care, momentan este fara activitate, neplatitor de TVA, fara angajati. In conditiile in care sunt absolvent ASE, va rog sa-mi spuneti daca pot semna bilantul si daca pentru depunerea declaratiilor 100(pe care le-am depus la termen) am sau aveam nevoie de un contract sau conventie civila de prestari servicii
Multumesc
nu am angajati si nu sunt platitoare de TVA. Multumesc frumos. O seara frumoasa!