avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate shimano

Activitate shimano

Buna seara, va rog daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns...
parintii mei au decedat acum 9 ani tatal si respectiv 8 ani mama, pana in momentul de fata eu nu am facut succesiune la apartamentul ramas in urma lor si in care locuiesc si nici nu am certificat de mostenitor, mentionez ca nu am frati sau surori, sunt singurul mostenitor.
Acum eu as dori sa ma mut si sa vand acest apartament, intrebarea mea ar fi daca nu am facut acel certificat de mostenitor il mai pot face acum dupa asa de multi ani si sa pot face vanzarea cu el?
ma gandesc ca as iesi ceva mai ieftin decat succesiunea, (aceasta trebuind facuta dupa ambii parintii)
Poate se gaseste cineva care lucreaza la un birou notarial si imi poate spune cam la ce pret se ajunge pt un certificat de mostenitor sau chiar succesiune si poate chiar colaboram.
Va multumesc.

Buna seara, daca se poate sa primesc si eu un raspuns la intrebarea : Refuzul unui notar la intocmirea unui act de vanzare cumparare ramane inregistrat undeva si daca acesta poate fi folosit in instanta ca si proba la deschiderea unui process?

in urma cu cativa ani, mai exact in 2006, bunica mea a facut un act de vanzare cumparare cu unchiul meu, unchiul ramanand de atunci cu absolut toate actele si contractele de ambele parti, intrebarea mea ar fi de unde pot sa iau o copie dupa acel act de vanzare cumparare, actele fiind intocmite in judetul giurgiu...