avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate mariana.feraru

Activitate mariana.feraru

Răspuns la discuția refacturare
nu este corect ?
factura de utilitati % = 401
462
4426
refaturare 411 = %
462
4427
Discuție refacturare
buna ziua,
am si eu o nelamurire cu privire la refacturare, si anume:
societatea A a avut o cladire pe care a vandut-o printr-un contract de vanzare-cumparare ce este autentificat cu data de 15 mai societatii B. facturile de utilitati sunt in continuare pe societatea A (deoarece dureaza pana acestea pot fi schimbate). am rugamintea sa imi spuneti cum este corect sa inregistrez facturile de utilitati ale societatii A, respectiv refacturarea pentru societatea B. si daca se poate sa imi dati si textul de lege unde as putea gasi mai multe detalii. va multumesc mult.
Răspuns la discuția casierie
va multumesc mult.

=D>
Răspuns la discuția casierie
deci nu voi tine un registru de casa separat. Este suficient ca pentru sumele incasate sa se faca un borderou, pe care sa il semneze atat persoana care aduce cat si cea care preia banii?!
Răspuns la discuția casierie
societatea este de asigurari. avem cateva agentii care se afla toate intr-o locatie, alta decat sediul societatii. pentru aceste agentii vrem sa avem o casierie separata decat cea de la sediul societatii. nu avem declarate puncte de lucru.
Discuție casierie
buna ziua,
puteti sa imi spuneti daca o societate poate avea mai multe casierii chiar daca nu are puncte de lucru?
va multumesc