avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1869 soluții astăzi
Forum Activitate ylye

Activitate ylye

Buna ziua. Astazi am fost inregistrat de radar aflat pe o masina fara insemnele politiei. Doresc sa stiu ce sanse reale am sa contest provesul verbal in legatura cu masina la pândă. Am cautat articole de lege referitor la masinile neinscriptionate....si imi dau din anul 2019 , ba ca judecatorii curti au atacat legea ( interzicerea masinilor neinscriptionate cu radar ) ba au lasato cum era....ca iohanis a intors legea inapoi ...nu am mai inteles nimic. Deci cum este ? Legala sau nu . "Pânda" cu alte masini.. va multumesc.
buna ziua. persoana care ne.a vandut masina , a achizitionat.o de pe leasing..... el a facut magaria de a dat km inapoi. avem tot istoricul masinii scos . ideea este daca , am sanse sa castig procesul . depun in instanta documentatia cu istoricul masinii, pana in momentul in care a cumparat o el si ne.a vandut.o noua. unnde se incadreaza el ca si fapta.... va salut
fratele meu a cumparat o masina ,iar vanzatoru auto pf. a sustinut ca, km masinii sunt reali . dupa o saptamana , fratele a reusit sa verifice km ....si masina are 100 mii km dati inapoi... dorim sa il dam in judecata . ce sanse sunt sa castigam procesul. si in baza carui articol de lege.....fals si uz de fals? va multumesc
Discuție Incident auto
tatal meu a facut o manevra cu masina de dat inapoi , dupa ce sa asigurat. nu a apucat decat un metru sa dea ca sub masina era o batrana cu un carucior. tatal meu a chemat salvarea si politia. batrana a stat 8 zile in spital picior rupt. vrem sa o ajutam cu niste bani pt cheltuielile facute in spital, dar fata dansei e posibil sa incerce sa faca o afacere din incidentul nefericit. suntem oameni simpli cu salarii minime pe economie. daca cumva fata batranei ne cere imposibilul dorim sa stim in urma unui proces ce sanse are tatal meu, tinand cont ca batrana nu era pe trotuar ci pe alee si practic nici ea nu sa asigurat la trecerea strazii. ce probleme ar putea avea tatal meu legat de permis in cazul in care politia ia o decizie nefavorabila noua. tatal meu nu are salariu,pensie nici casa , practic nici un bun de care se fie executat......ma gandesc asigurarea auto nu ar trebui sa suporte despagubiri fata de batrana. va multumesc din suflet. toate cele bune.