avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Activitate fleasca

Activitate fleasca

buna ziua , am fost dat in judecata de o firma de salubritate pentru neplata facturilor pe care ei le-au facturat si dupa plecarea mea din locul respectiv si mi=ati fi de foarte mare ajutor daca m-ati indruma cum sa fac o intimpinare
Va multumesc
Răspuns la discuția notificare executor
nu ma refeream ca-mi lasa notificare imi lasa o hartiuta ca am ceva de ridicat de la posta un colet si daca nu ma duc sa-l ridic ,tot se ia ca am fost instiintat?
Va multumesc
Buna ziua
Daca postasul imi aduce o notificare de la executor si nu o primesc si el imi pune in cutia postala ca nu m-a gasit se ia in considerarea ca nu am fost informat sau ce se poate intampla
Va multumesc
Răspuns la discuția Intelegere cu executorul
MULTUMESC FRUMOS
Buna ziua
Ma pot intelege cu executorul sa nu ma dea in judecata confirmand ca ma angajez sa platesc datoria catre creditor in cateva transe si sa nu mai creasca penalitatile?
buna ziua ,zilele trecute am primit o notificare de la un executor ca trebuie sa platesc catre o firma de paza o suma de bani plus penalitatile , daca stau cu parinti pot fi executat , pe mine nu am nici un bun
Răspuns la discuția Reziliere contract paza
deci e indicat sa platesc ca sa nu a mai de-a in judecat ?
am avut un chiosc intr-o piata si am primit instiintare de la primarie pe 5.01.2016 ca contractul pt respectivul chiosc nu se mai prelungeste si trebuie sa eliberez locul respectiv , am uitat sa reziliez contractul cu paza si acum m-au sunat cei de la paza si-mi spune ca am de plata pt lunile ianuarie,februarie,martie aprilie ,mai iunie

Ce ma indrumati sa fac, am copie de la instiintarea de la primarie sa eliberez locul
astept un raspns va multumesc
spuneti-mi si mie va rog care e ultimul termen pentru declaratia 220
spuneti-mi si mie va rog am un ii de 3 ani si cea care ma ajuta la acte mi-a zis ca nu-mi trebuie registru de inventar ,dumneavoastra ce ziceti?