avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1111 soluții astăzi
Forum Activitate neversaynever

Activitate neversaynever

Va recomand sa va grabiti cu actele pana mai vrea sa va returneze acele bunuri altfel o eventuala judecata va costa timp si bani.Asa ca mai danditi-va cu taxele notariale
Răspuns la discuția intabulare imobil
deci tocmai aici e intrebarea;Radiez un extras (vechi) pe care scrie CASA,CURTE si GRADINA pentru un altul la fel ?... numai mai nou
Răspuns la discuția intabulare imobil
CASA VECHE A FOST DEMOLATA (CU AUTORIZATIE) SI IN LOCUL EI A FOST RIDICATA ALTA NOUA ( CU AUTORIZATIE SI TOATE AVIZELE)
Buna ziua,am si eu o problema care suna cam asa;Se cumpara o casa veche inscrisa in CF si la care extrasul spune; casa ,curte si gradina in suprafata totala de x mp.Se darama casa veche (cu autorizatie) si se face alta noua. Problema este urmatoarea;daca vreau sa vand casa noua, mai trebuie sa fac intabulare din nou sau merge cu exwww.avocatnet.ro/images/smil... :
Buna seara,povestea mea este in felul urmator; Incasez o amenda de circulatie,apoi platesc amendadupa care o contest(infractiunea) in judecata.Acestia dupa 7 lunii dau decizie definitiva de anulare amenda si inlocuirea suspendarii permisului cu avertisment.Acum intrebarea mea ar fi cum pot sa recuperez banii platiti pe amenda mai ales ca n-am stiut si la dosar am depus chitanta in original. Va multumesc
buna seara! Am si eu o problema de circulatie mai exact calcarea liniei continue dupa efectuarea unei depasiri,atunci cand m-am reincadrat pe banda de mers.Am solicitat politistului sa arate filmarea dar a refuzat.Eu timp de 30 ani nu am avut probleme cu rutiera asa ca agentul m-a jucat cum a vrut,mi-a scris el direct ca nu am obiectiuni[''ca oricum nu castigi daca dai in judecata''].Mie mi s-a parut cam dubios faptul ca mi sa propus sa dau spaga[200 e],am semnat totusi procesu verbal[a zis agentu ca e obligatoriu],dar am dat in judecata.Din hartiile depuse la dosar am reusit ca judecatoru sa nu dea solutia pe fond asa cum cerea reprezentantu politiei.O sa urmeze acum prima anfatisare si asa cum am cerut trebuie sa arate filmarea{facuta in miscare}.Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa vorbesc acolo si ce elemente trebuie sa aiba o filmare in miscare cu aparat de pe MCVsa fie considerata ne concludenta.Eu ma bazez pe faptul ca daca agentu a cautat sa ne antelegem cred ca nu are ce trebuie si a mers mai departe marsand pe faptul ca nu dau in judecata.Va multumesc ptr ajutor ptr ca nu-mi permit avocat
buna,am si eu o intrbare .E normal daca eu platesc la sanatate ca persona fizica cu plata directa ,sa platesc separat sisanatatea dupa banii rezultati di cedarea folosintei unui bun ?
Răspuns la discuția Viitoare mostenire unilaterala
salutare buna tuturor!Va rog sa mi dea cineva[daca se poate cat mai autorizat] un raspuns mai detaliat la intrebarea mea.MULTUMESC!!!!!!!
Răspuns la discuția Viitoare mostenire unilaterala
va multumesc pentru raspuns si as vrea sa stiu ce anume trebuie facut si daca dupa decesul ambilor parinti ?Ce sanse am sa mai obtin ceva,pentru ca nu mi se pare moral ce au facut!
salutare tuturor,am si eu ointrebare care suna cam asa.In cazul unei familii cu doi copii la un moment dat parintii se hotarasc sa faca contract de vanzare -cumparare unui copil (vanzare fictiva deoarece parintii nu pot dovedii ca au primit suma de bani din contract),toate acestea fiind din cauza apartenentei acelui copil la religia la care parintii s au convertit,se mai poate face ceva ca si celalalt copil sa primeasca ceva din casa ?...si cand ?acum trebuie facut ceva sau dupa decesul parintiilor: