Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... proces verbal contestat in justitie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

proces verbal contestat in justitie

buna seara! Am si eu o problema de circulatie mai exact calcarea liniei continue dupa efectuarea unei depasiri,atunci cand m-am reincadrat pe banda de mers.Am solicitat politistului sa arate filmarea dar a refuzat.Eu timp de 30 ani nu am avut probleme cu rutiera asa ca agentul m-a jucat cum a vrut,mi-a scris el direct ca nu am obiectiuni[''ca oricum nu castigi daca dai in judecata''].Mie mi s-a parut cam dubios faptul ca mi sa propus sa dau spaga[200 e],am semnat totusi procesu verbal[a zis agentu ca e obligatoriu],dar am dat in judecata.Din hartiile depuse la dosar am reusit ca judecatoru sa nu dea solutia pe fond asa cum cerea reprezentantu politiei.O sa urmeze acum prima anfatisare si asa cum am cerut trebuie sa arate filmarea{facuta in miscare}.Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa vorbesc acolo si ce elemente trebuie sa aiba o filmare in miscare cu aparat de pe MCVsa fie considerata ne concludenta.Eu ma bazez pe faptul ca daca agentu a cautat sa ne antelegem cred ca nu are ce trebuie si a mers mai departe marsand pe faptul ca nu dau in judecata.Va multumesc ptr ajutor ptr ca nu-mi permit avocat
~ Conținut șters la cerere ~