avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Activitate utilizator004

Activitate utilizator004

Multumesc mult.
Buna ziua,

Tatal meu a murit acum 5 luni de zile.Sunt singurul copil, mama despartita cu multi ani in urma.(deci singurul mostenitor direct)
El a avut o casa si un teren cu un alt coproprietar. Doresc sa fac o succesiune pentru jumatatea sa.
Ce pasi sunt de urmat ?
Este necasar neaparat certificatul de calitate de mostenitor pentru a intra mai departe in posesia certificatului de mostenitor?

Multumesc.
Buna ziua, anul trecut am fost repartizat obligatoriu la Pensia privata BCR si as dori sa ma schimb... am cautat informatii dar am gasit doar 3 banci care vad ca fac pensii private respectiv BCR ING si UniCredit Tiriac Bank, vreau sa va intreb daca mai stiti banci la care ma pot transfera... sau daca este legal sa fiu repartizat fara vreo instiintare catre o banca ...mentionez faptul ca acolo unde am lucrat nu mi-au dat astfel de informatii si chiar ma deranjeaza faptul ca mi-au fost date informatiile personale catre banca. Multumesc anticipat .
va multumesc din suflet pentru raspunsul dvs, am primit toate innformatiile de care aveam nevoie. va multumesc.
Buna..ziua,
As...fi..interesat..sa..fac..niste..cursuri..la..stat...acordate..de....agentia.....locala.
Vreau..sa....stiu...trebuie..neaparat..sa..fiu..somer...ca....ma..pot..inscrie?
Pe..site..scrie....ce..cursuri....sunt,dar...nu..gasesc..si...conditiile...de..care..ar...trebui....sa..tin...cont...pentru..a..ma...incrie..
Puteti..sa-mi..dati..mai..multe..detalii?
Multumesc...anticipat!
Multumesc mult de tot pentru informatii ! O zi buna sa aveti.
Care este maximum de ore care se pot lucra legal pe luna?
Este legal ca o firma sa angajeze pe cineva pentru mai mult de 176 de ore lucrate pe luna? (pentru o persoana majora)
Multumesc anticipat!
Buna ziua,
Am si eu o nelamurire.
Am primit acum ceva timp un plic de la BRD sa fiu informat de faptul ca m-au bagat la pensiile private pilot II. As vrea sa stiu daca este normal sa fiu asa dezinformat (adica nu am stiut ca trebuie sa-mi fac pensie privata neaparat obligat prin lege) si sa prmesc plicul hop-top te-am ales noi,pentru ca nu doresc sa-mi fac la aceasta banca ,daca as putea as face altundeva.
In al doilea rand ..este normal ca firma unde am lucrat sa dea datele mele catre banca in acest sens fara acordul meu?
Multumesc.