avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate ashur

Activitate ashur

Răspuns la discuția transport palinca
pe plan intern cata cantitate am voie?
Buna ziua. Imi puteti spune va rog care este cantitatea maxima legala de alcool pe care o pot transporta cu mine fie cu masina, autocarul sau trenul?
p.s. am auzit ceva in genul a 200 de litrii...
Răspuns la discuția Acuzat de viol...
deci sa inteleg ca ma pot impaca contra unei sume de bani iar fata sa-si retraga plangerea?
p.s. as putea sa o reclam pt. denunt calomnios???
am inteles ca la viol, persoana vatamata trebuie sa consulte un medic care sa ateste daca s-a produs fortat sau nu...ca daca nu are fisuri vaginale,inseamna ca a fost de comun acord.
Buna ziua oameni buni. In weekend am fost la o petrecere privata unde am cunoscut o domnisoara cu care mi-am facut de cap putin. Problema este ca dupa actul sexual consumat domnisoara cu pricina a mers sa depuna plangere impotriva mea pentru viol, si din cate am inteles am fost si cautat de catre organele de politie. Mentionez ca prima data nu prea a fost de acord sa facem sex dupa care cu multe insistente a cedat.
1.POT FI ACUZAT DE VIOL DIN MOMENT CE EA A FOST DE ACORD PANA LA URMA?
2. DACA A FOST PUTIN CAM FRIGIDA SI AM FACUT UN SEX MAI BRUTAL PUTIN POATE FI CONSIDERAT CA AM VIOLAT-O?
3. AS PUTEA SA MA IMPAC CU VICTIMA CONTRA UNEI SUME DE BANI SI SA-SI RETRAGA PLANGEREA?
VA MULTUMESC.
Buna ziua,

Poate cineva sa ma lamureasca si pe mine care este echivalentul articolul 52 alineatul 3 raportat la articolul 336 aliniatul 1 in noul cod de procedura penala.

Va multumesc.