avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate Del126

Activitate Del126

Buna!
Am nevoie de de cateva sfaturi si indrumari, va rog pe cei care pot sa-mi dea niste raspunsuri.
Sunt casatorit de 10 ani, sotia are un copil din afara casatoriei, tata-l copilului nu este trecut in certificatul de nastere. La inceputul relatie am hotarat imreuna cu sotia sa nu adopt copilul ( sa nu-i schimb numele, Dar a fost crescut ca si cand ar fi copilul meu), o astfel de decizie fiind numai a copilului, atunci cand si daca va considera nevoie.
In ultima perioada a inceput sa intrebe de ce nu are numele de familie ca si al nostru si sa spuna ca vrea si ea numele nostru. Impreuna cu sotia am avut o discutie si copilul a cerut sa aiba numele nostru...

Care sunt pasii ce trebuie urmati?
multumesc mult pt orice raspuns
Asta stiu care sunt pot fi consecintele daca inregistrez un website Pepsi-Bucuresti,
Eu vreau sa stiu daca Exemplu-Bucuresti este un nume nefolosit gen... Calculatoare-Bcuresti

Eu am facut acest website, nu era nimic inregistrat la OSIM de genul asta, dar abia acum incearca cineva sa-l inregistreze ( informatia am primit-o de la cineva din firma lui..., firma care are o denumire aprozimativa de genul Caluatoare Banat, mai mentionez ca firma lui s-a deschis sub aceasta denumire de acum o saptamana si s-a gandit el sa inregistreze la Osim). tot ce tine de "calculatoare" Ex "Calculatoare Banat"; "Calculatoare-Bucuresti"; "Calculatoare Romania..."
Stiu ca el abia a depus cererea, intrebarea mea este cum pot face sa-i contest aceasta cerere, avand in vedere ca eu am deschis acest website ( e drept ca ne neinregistrat la osim).
Buna!
Am doua domenii de internet inregistrat la ROTLD, sa le spunem Exemplu-Locatie.ro si ExemluLocatie.ro Domeniile sunt folosite, cu mai mult sau mai mare succes, si intr-o zi se trezeste un nene ca vrea sa inregistreze domeniu Exemplu Locatie la OSIM poate?
Stiu ca ar fi trebui sa inregistrez domeniu si la osim dar... profesia ( student), nu ma prea ajuta.
Buna!
Am doua domenii de internet inregistrat la ROTLD, sa le spunem Exemplu-Locatie.ro si ExemluLocatie.ro Domeniile sunt folosite, cu mai mult sau mai mare succes, si intr-o zi se trezeste un nene ca vrea sa inregistreze domeniu Exemplu Locatie la OSUM poate?
Ce ar trebui sa fac?
P.S.
am inregistrat aceste domenii acum un an, De atunci am creat domeniu, am dezvoltat nu am avut bani sa inregistrez si la OSIM,

[Editat de Moderator]