Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Inregistrare Domeniu internet la Osim
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Inregistrare Domeniu internet la Osim

Buna!
Am doua domenii de internet inregistrat la ROTLD, sa le spunem Exemplu-Locatie.ro si ExemluLocatie.ro Domeniile sunt folosite, cu mai mult sau mai mare succes, si intr-o zi se trezeste un nene ca vrea sa inregistreze domeniu Exemplu Locatie la OSIM poate?
Stiu ca ar fi trebui sa inregistrez domeniu si la osim dar... profesia ( student), nu ma prea ajuta.
Numele de domeniu nu se poate inregistra la OSIM. Totusi, partea care este inainte de .ro poate fi inregistrat ca marca. Daca domeniul Dvs este folosit cu succes, este bine sa inregistrati ca marca la OSIM varianta:

ExempluLocatie

Daca nu inregistrati Dvs., aceasta marca poate fi inregistrata de o alta persoana. Ce se va intampla dupa aceasta inregistrare.... notificari.....poate un proces.
Mioara Radulescu, Consultant proprietate industriala