avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Activitate Costi1989

Activitate Costi1989

Răspuns la discuția Contabil incepator
Inregistrari in programul de contabilitate
Răspuns la discuția Salariu contabil incepator
Doar atat?
Care este salariul unui contabil incepator(absolvent de facultate)in Constanta?
Are cineva rabdare sa imi descrie amanuntit ce face un contabil nou angajat(studii superioare si fara experienta) in primele 3 luni?Mentionez ca nu ma intereseaza ce face un contabil primar,ci mai mult de atat:contabilitate financiara.
Discuție GRILE examene
Stie cineva unde pot gasi grile pentru matematica-economica(fac.stiinte economice anul 1,sem 1)si economie politica(fac.stiinte economice anul 1,sem 2)?
Va multumesc mult!
Capitalul social se împarte în 296.052,50 de părţi sociale egale, în valoare nominală de 1 RONfiecare, deţinute în totalitate de asociatul unic.Capitalul social subscris şi vărsat este de 296.052,50 Lei,si îl deţine în totalitate asociatul unic – persoană juridica cu cetăţenie germană,care îndeplineşte funcţia de administrator şi suportă în totalitate eventualele pierderi.
1.Se inregistreza subscrierea capitalului social.

456 = 1011 296.052,50

2.Se inregistreaza aportul asociatilor
% =456 296.052,50

3. Se inregistreaza varsarea capitalului social.
1011 = 1012 296.052,50

4.Depunerea numerarului in contul de disponibil la banca.

581 =5311 148026.25
5121=581 148026.25

As vrea sa stiu daca e corect.Ma ajuta cineva?
Organigrama firmei este urmatoarea:
-In varf e administratorul.Are subordonatul:Assistent.
-Subordonatii celor 2 de mai sus sunt:HR,FINANCE,OPERATION,CATEGORY MANAGEMENT,ADMINISTRATION,MARKETING MANAGER.
-Subordonatii HR sunt:HR administrator Timisoara,HR administrator Bucuresti,TRaining,HR administrator
-Subordonatii FINANCE sunt:ACCOUNTANTING,CONTROLLING
ETC
Care sunt departamente?Care sunt compartimente?
va rog sami dati un raspuns 2014 septembrie daca ieu mostenitor mai pot deschide actiune an legatura despagubiri bicaz 1952 va multumesc
buna ziua va rog sami dati un raspuns la aceasta antrebare an 1951 familiea mea a fost depotata cu domiciliu fortat an lagarele dela bicaz mama mea an preuna cu fratele meu avea varsta de 4 luni dupa 6 luni de zile fratele meu a decedat din cauza conditilor dintre care pot dovedi cu certificatul de deces al fratelui . varog sami dati un raspuns ce as putea face sa optin despagubiri di partea mamei si al fratelui va multumesc cu respect va astept raspusul.