avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate mario22

Activitate mario22

Răspuns la discuția Test ADN
Multumesc frumos...
Răspuns la discuția Test ADN
Multumesc anticipat pt amabilitate
Răspuns la discuția Am cumparat o masina
Multumesc tare frumos
In 2009 am cumparat o masina,stiam ca in termen de 30 de zile trebuie sa o inmatriculez pe numele meu,doar ca in momentul in care am vrut sa fac acest lucru mi s-au adresat urmatoarele:fostul proprietar nu are platit impozitul pe mai multe masini,drept urmare pana nu isi achita datoriile la finante nu se poate face nimic.Contractul de vanzare cumparare a fost facu in prezenta a 2 martori,nefiind inregistrat la un notar.Mentionez faptul ca masina avea o defectiune si nu s-a putut circula cu ea.Asteptand ca fostul propietar sa isi plateasca impozitul,nu am reparat masina.Dupa 2 ani fostul proprietar mi-a cerut sa platesc impozitul pe masina,doar ca am primit acelasi rasp:nu puteti achita impozitul pe masina respectiva decat in momentul in care proprietarul achita integral.Eu intre timp am vandut masina mai departe tot print-un contract vanzare-cumparare in prezenta a 2 martori.Daca exista riscuri,care ar fi acestea?Pt ca fostul proprietar doreste radierea masini.Nu se stie daca masina a fost reparata si se circula cu ea,sau a fost dusa intr-un centru de colectare al fierului vechi.
Răspuns la discuția Test ADN
Multumesc anticipat
Discuție Test ADN
Cu privire la un test ADN ma poate ajuta cineva? Dintr-o fosta relatie a rezultat un copil,pana aici e minunat!Doar ca pe parcursul relatiei a aparut un al 2-lea barbat in viata ei si s-a continuat asa pe o perioada de cateva luni in care nu se stia ca d-ra avea 2 iubiti.Nu se stie cine e tatal copilului,in cazul in care unul dintre presupusul tata doreste sa faca testul ADN,dar mama copilului nu este de acord,se poate face ceva?care ar fi procedurile legale?
Răspuns la discuția masina cumparata de la cineva
Buna ynocentta,cum pot afla mai multe detalii cu privire la un eventual test ADN?
Răspuns la discuția masina cumparata de la cineva
Ale sigur ca se poate,daca ai toate actele masini si actul notarial e in regula,atunci e OK.Asa este in legatura cu cele 30 de zile,ynocentta are dreptate