avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Activitate iulianpancu

Activitate iulianpancu

Sa inteleg ca daca am reducerea de 9 ani grupa 1 nu mai pot solicita pensie anticipata chiar daca am stagiul complet de cotizare?
Sunt nascut pe 15.07.1969 si am stagiul complet de cotizare de 35 ani din care 18 lucrati in grupa 1 de munca.Mentionez ca stagiul de 35 de ani este atins cu cei 9 ani de grupa adica 26 + 9=35 stagiu complet.Cand as putea depune dosarul de pensie aticipata partial daca am acest drept?.Multumesc
Calcul stagiu realizat ptr pensie.15 -07-1969 cu 26 ani vechime din care 19 in grupa 1 de munca
Discuție Intabulare
poate fi intabulata o constructie considerata anexa/dependinta gospodareasca (garaj, magazie lemne,camara provizii,etc)care nu are autorizatie de constructie. constructia fiind ridicata in 1994. Va multumesc
Buna ziua,eu si prietena mea nu suntem inca casatoriti si de o luna am cumparat o casa cu credit ipotecar facut pe numele prietenei (ea fiind si titularul contractului de vanzare cumparare) pe care il platim impreuna peste putin timp ne vom casatori(eu nefiind acum in tara.ptr.ca lucrez in strainatate) v-as ruga sa-mi spune-ti care sunt modalitatile legale ca dupa casatorie acest imobil sa intre in drepturi comune.Va multumesc