avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Activitate cgionela

Activitate cgionela

LOCUIESC IN ITALIA SI VREAU SA MA CASATORESC CU UN CETATEAN ALABANEZ CE ACTE IM TREBUIESC SI CE ACTE II TREBUIESC LUI ?

VA MULTUMESC
Răspuns la discuția Proces injust in Italia
dici trebuie sa faca dovada ca exista o legatura de familie intre reclamant si anchetator si hotarirea de la tribunal
Răspuns la discuția Proces injust in Italia
si cum poate lua legatura cu cedo ? daca nu va suparati
Răspuns la discuția Proces injust in Italia
a avut unul din oficiu
dar in codul penal italia prevede ca pedepsele inferioare a 3ani si 2 luni nu faci inchisoare
da fiin la mijloc acest carabinier care a instrumentat cazul si cunoscid judecatoru

O cunostinta a avut parte de o acuzare falsa din partea unui var a unui carabinier pentru amenintari cu mafia romana si a fost condamnat la 2ani si 4luni el ne avind parte de un traducator oficial necunoscind bine termeni in limba italiana, el a cerut sa faca pedeapsa in semi libertate pt. ca in italia pedepsele mai mici de 3 ani le poti face asa dar carbinierul are cunostinte la tribunal dar nu ia fost aprobata chiar daca a facut dovada ca are un loc de munca asigurat si o familie . Cunostinta mea aflind ca va arestat a fugit.
Va multumesc
am o fetita de 2 ani impliniti pe 4 februarie nu a beneficiate de alocatie pt. ca am fost plecati din tara pe ce perioada di urma poate beneficia
am obtinut permisul de conducere mopede in italia il pot prenschimba in romania ?