avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate coracfg

Activitate coracfg

Răspuns la discuția executare silita
la banca am fost si ei au spus ca nu am avut credit la ei
buna ziua
ma numesc cora si am o problema legata de un credit din 2003 in valoare de 1000 lei.este posibil dupa atatia ani sa ma execute silit.precizez ca instiintare am primit-o pentru prima data in anul 2014,ei au zis ca mi-au trimis instiintare din 2008 la o alta adresa fata din cea din C.I.,dar eu nu stiu de acest credit ca l-am facut. am intrebat la firma de recuperare de la ce banca este creditul, iar ei mi-au spus ca de la bank post.am mers la bank post si am intrebat ,banca mi-a comunicat ca nu am si nu am avut niciodata credit la ei.eu am cerut de la firma de recuperare sa imi trimita copii dupa dosarul presupusului credit.
va rog sa imi spuneti cum sa procedez legal sau daca chiar este credit facut de mine ma poate executa dupa atata timp.va multumesc
Răspuns la discuția conflict de munca
coracfg a scris:

dar estimativ as vrea sa stiu. 5000 lei este mult?
si cam cat tim ar dura procesul....si cat mar costa avocatul sa ma reprezinte. estimativ bineinteles
multumesc


Răspuns la discuția conflict de munca
dar estimativ as vrea sa stiu. 5000 lei este mult?
si cam cat tim ar dura procesul....si cat mar costa avocatul sa ma reprezinte. estimativ bineinteles
multumesc
Răspuns la discuția conflict de munca
o ultima intrebare.cam cat as putea cere in instanta daune morale...o suma maxima. va multumesc
Răspuns la discuția conflict de munca
am facut sesizare la ITM,dar acestia mi-au comunicat ca nu pot sa dacida daca semnatura este a mea si sa merg in instanta.
dar eu vreau totusi sa contactez alt mediator.
Angajatorul a semnat in numele meu CIM ,statele de plata,decizia de incetare a CIM,nu mi-a platit salariul pe 2 luni +10 zile CO.(mentionez ca m-au santajat sa imi dau demisia ca sa imi dea salariile,dar am refuzat si am facut plangere la ITM.in urma controlului de la ITM ei semnasera pe state ca mi-au dat salariile)
am fost la un mediator ,acesta a trimis doleantele mele pentru dreptul salarial dar nu a specificat si de daunele morale pe care eu le cer.angajatorul nu sa prezentat la data programata pentru mediere si au dat un raspuns prin email ca nu poate sa ajunga.mediatorul nu a facut nimic pentru a aplana si rezolva acest conflict.specific ca angajatorul fiind foarte speriat.
Pot face alta mediere cu un alt mediator unde sa specifice si daunele pe care le cer?
buna ziua....ma numesc cornelia. am lucrat la o societate unde am fost data afara ca am cerut drepturile salariale si C.O.spre stupoarea mea am constatat ca nu am nici contractul individual de munca si statul de plata semnat de mine ci de alta persoana(patronul societatii). la ITM figurez cu contract de munca semnat.si ca am contractul de munca desfacut cu art.55 lit.b,dar eu nu am luat cunostinta . nu am luat salariul pe luna mai si iunie si nici banii pe CO dar eu figurez ca i-am luat,statele de plata fiind semnate.....dar nu de mine. era sa uit.....am fost gonita de la munca si mi s-a spus sa nu mai vin.
de aceea am hotarat sa actionez in istanta.mentionez ca am primit raspuns de la ITM