avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Activitate Cornelia66

Activitate Cornelia66

Va rog frumos daca a-ti putea,spuneti-mi si mie ce acte imi trebuie pentr inscrierea unei masini? am grad de handicap 2,cred ca mi'ar trebui o alungire la pedale
Spunetimi va rog pas cu pas daca puteti si nu imi dati articole de lege etc! va multumesc !
Buna!
Fiul meu are un handicap grad 2 accentuat si poseda permis de conducere cat.B
As dori sa va intreb daca costa ceva inmatricularea pe numele fiului,nu are decifiente locomotorii, este doar mic de statura!
Va rog persoanele competente daca a-ti putea sa-mi spuneti in ce acte sunt necesare
Va Multumesc!:)
Am inteles,acum 5 minute m-a sunat si este de acord cu vanzarea acesteia doar ca nu poate fi prezent,se poate trimite ceva prin fax sau cum?
inteleg,dar ma gandesc ca partajul se poate judeca,iar daca nu se prezinta pot sa il castig?
si ce parte i se cuvine fostului sot avand in vedere ca sunt 2 minori si o garsoniera cu o camera?
Am castigat cei 2 copii,si in sentinta scrie ca eu am voie sa locuiesc cu cei doi minori pana la finalizarea partajului,dar as vrea sa o vand,si sotul nu este de gasit niciunde,se poate vinde fara el?partajul nu este facut
buna ziua puteti sami spuneti daca am o hotarare de divort an care rezulta ca am castigat cei doi copii si garsonera pana la finalizarea partajului as dori sa o vand trebuie sa fie si fostul sot prezent la notar va pun aceasta antrebare deoarece nu mai stiu nimic de el nu stiu daca este an tara