avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate Florentin01

Activitate Florentin01

Răspuns la discuția Contabilitate PFA
pai si eu nu am nici un angajat sunt obligat sa platesc sanatate si pensie pentru mine ?
Buna Seara as dori si eu sa stiu ce cuprinde contabilitatea la un PFA si ce impozite trebuie sa platesc ? si cum
Discuție Taxe PFA
Buna Ziua as dori sa stiu si eu care sunt taxele si impozitele pentru PFA si daca eu sunt obligat sa platesc CAS si pensie pentru mine la PFA ca nu am nici un angajat la PFA
Buna ziua as dori sa imi spuneti si mie tot ce cuprinde PFA / II / SRL-D si ce ar fi mai bine pentru un tanar antreprenor si care sunt taxele pentru toate formele juridice doresc sa infiintez o afacere dar nu stiu ce forma sa aleg
Răspuns la discuția Infiintare PFA / II
cum adica imi puteti explica mai pe larg , de exemplu eu vreau pentru gazduire web sau design web , nu este calificare pentru asa ceva
Răspuns la discuția Infiintare PFA / II
pai cei de la ONRC au zis ca nu imi trebuie o calificare pentru domeniul meu de activitate
Buna Ziua , as dori sa stiu daca la infiintarea PFA / II in domeniul IT , eu am o calificare eliberata de cei de la HP nu cred ca sunt afiliati cu ministeru invatamantului si as dori sa stiu daca pot inregistra PFA sau II cu acel ceritificat , are si semnatura si numarul de validare.

As dori mai multe informatii va rog frumos , cei de la ONRC nu doresc sa imi dea explicatii ,
Răspuns la discuția TVA
Acel TVA este rambursabil ?
Discuție TVA
Buna Ziua , as dori sa imi eplicati si mie ce este cu TVA eu daca doresc sa fac un PFA ce face TVA ma ajuta ? sau nu ?
Răspuns la discuția Deschiderea unui SRL-D
Am inteles si cat ma costa toate procedurile acestea ?

Am vazut ca unele firme se ocupa cu asa ceva de infiintare de SRL-D