avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 922 soluții astăzi
Forum Activitate Cosmin3HD

Activitate Cosmin3HD

Răspuns la discuția Anexa 2 concediu ingrijire copil
Am inteles, multumesc mult pentru lamuriri.
Răspuns la discuția Anexa 2 concediu ingrijire copil
Multumesc, la ce va referiti cand ati spus ca e prima data cand intalniti la o Primarie?
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu o problema, am vrut sa depun dosarul pentru obtinerea indemnizatiei de ingrijire copil, doamnele de la primarie la verificarea dosarului, mi-au spus ca adeverinxa anexa 2 este completata gresit de catre angajator si anume:
- la rubric "a beneficiat de indemnizatie de maternitate in perioada" angajatorul a trecut 23.03.15 - 26.07.15 doamnele de la primarie mi-au spus ca trebuia 23.03.15 - 27.07.15
- la rubrica " cele 42 de zile din concediul de lauzie se implinesc in data de", angajatorul a trecut 27.06.15, de la primarie mi-au spus ca trebuia 28.07.15
- la rubrica " se aproba concediul pentru cresterea copilului incepand cu data de" angajatorul a trecut 27.07.15, iar de la primarie mi-au spus ca trebuia 29.07.15
Mentionez ca mi-am luat toate cele 126 de zile de concediu de maternitate incepand cu data de 23.03.2015, iar copilul s-a nascut in data de 17.05.2015.
Cum ambele parti spun ca au dreptate, acum nu am posibilitatea sa depun dosarul la timp.

Va multumesc.
Buna ziua,

Am sustinut examenul de titularizare in sesiunea iulie 2014, am fost notat cu nota 5.5, stiind ca lucrarea a fost mai buna de atat, am depus contestatie, la recorectare lucrarea a fost notata cu exact aceeasi nota.
Precizez ca sunt in continuare nemultumit de rezultat, ce demersuri trebuie sa fac pentru a-mi vedea lucrarea?

Multumesc.