avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Activitate AlexandruRadu123456

Activitate AlexandruRadu123456

Răspuns la discuția Fara contract inchiriere
tocmai ca nu exista contract ma dus de nas ca il face ca il face si nimic .... la 220 euro gaseam o garsoniera decenta nu o cazatura ... daca postez poze cu aceasta garsoniera toata lumea incepe sa vomite
Buna ziua de aproximativ 1 an si jumatate eu locuiesc in bucuresti cu chirie proprietarul nu a mai decurs pasii pt contract deinchiriere ... tin sa spun ca ma rog de dansul sa rezolve problema majora cu igrasia din asa zisa sufragerie si baie eu unul sunt satul sa frec la pereti cand am discutat cu el telefonic si personal a stiut sa imi spuna sa muncesc gratis ca el nu plateste pt materiale sau manopera facuta in casa si are pretentii sa ii platesc 22euro luna plus costurile de la intretinere si abonament dar lipsa conditii .... si pe langa faptul ca garsoniera are 39 de metrii patrati este situata pe coltul blocului la etajul 10 si este mobilata din anii 80-90 singura inbunatatire este un pat achizitionat ikea in valoare de 600 ron cu tot cu saltea ( salteaua este burete si deja dorm pe scandura ) cand am stat sa ii propun sa schimb salteaua si sa mai scada la chirie macar o luna daca nu se puteau 2 a refuzat ... poate imi puteti spune in cazul acesta ce sa fac ? nu am alta posibilitate de a ma muta in alta parte in tot acest timp .... traiesc in romania si sunt practic sarac... X-(X-(
Copilul are 7 ani si vreau sa-l recuperez
domnule avocat avocat lascoschi am in telefonul meu peste 190 de mesaje pline de amenintari , santajae .... .... copilul este pus sa ma injure ..... si daca inregistrez copilul ... instanta se va speria ce va spune acel copil ... mai ales mesajele din telefon ....
nimic pt ca nici nu ma lasat sa il vad in 4 ani de zile ... imi este frica de el sa nu patesc ceea ce am patit in trecut ...
ca exemplu ... eu sunt mama am suferit de la 17 ani pana la varsta de 23 de ani ... i nfine 8-9 ani in tot acest timp am fost injurata , batuta cat am fost insarcinata , abuzata psihic/fizic , facuta ca ultima speta de om de pe planeta ... si am fost nevoita sa fug de langa copilul meu din cauza tatalui si mamei lui ... tatal lui nu a lucrat in viata lui o zi de munca si daca a lucrato a fost la pacanele sau jocuri de noroc .... el nu a vrut sa recunoasca copilul si copilul este tinut cu forta ... si se foloseste de copil pt a ma santaja cu bunuri si bunuri materiale , amenintari cu moartea din partea tatalui si a copilului ( copilul vorbeste foarte urat , ma ameninta ca baga cutitul in mine ) eu in 4 ani nu am avut forta sa depun o plangere in potriva lui desi in tot acest timp am primit fel si fel de apeluri de la persoane care vroiau servicii sexuale desi eu nu practic asa ceva ..... site-uri cu fel si fel de poze .... iar acum nu stiu ce sa fac si in ce diretie sa o mai iau ... nu am fost prea clara in ceea ce am scris ... dar daca incep sa scriu imi va lua zile si zile ... am nevoie de o parere nu mai suport
in urma cu 6 ani de zile am avut un abonament la cosmote ( eram mic si prost , ma atras "oferta" pe care o aveau atunci dar nu am realizat ca platesc prea mult )( abonamentul a fost facut doar cu buletinul si ultima factura de utilitati ) in mod normal cei de acolo trebuiau sa ceara si contractul casei ?
ei bine am platit cam 7 luni de zile si observam ca platile tot cresteau la abonament desi era nelimitat in retea ( aveam si cele 200 de minute incluse in alte retele ) si nu foloseam mesajele , nici macar in caz de urgenta .... ma saturasem sa tot platesc sume mari desi abonamentul era pe fix 100 ron ajungeam sa platesc 200 ron .... primeam telefoane de la ei , de la recuperatori ( fel si fel de firme timp de 3 ani ) si au inceput sa nu ma mai caute .
acum 2 zile am primit un plic de la alta firma cu o suma extrem de mare pe care nu o pot plati indiferent de situatie...sunt somer de 3 ani si nu am reusit nici pana in ziua de azi sa ma angajez , nu am bunuri pe umele meu , nu am nimic ... ce pot face in cazul acesta ?