avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1407 soluții astăzi
Forum Activitate adnana12

Activitate adnana12

Birou-De-Mediator a scris:

Daca aveti dovada informatiilor eronate, atunci puteti actiona in judecata publicatia respectiva.
Daunele le solicitati in temeiul art 72 si urmatoarele, din Codul Civil.

multumesc
adnana12 a scris:

Buna ziua,
Care este baza legala privind presa online? Se aplica prevederile legii pentru presa scrisa?

In cazul in care un ziar online publica un articol prin care este atacata o persoana dand niste informatii eronate dupa care in urmatoarea zi articolul este reeditat . Cum poate persoana respectiva sa actioneze impotriva publicatiei online in baza legii?
Buna ziua,
Care este baza legala privind presa online? Se aplica prevederile legii pentru presa scrisa?
Răspuns la discuția Dosar CIC respins
nu am avut continuitate la plata pentru concediul de maternitate
Buna ziua
Daca dosarul pentru CIC mi-a fost respins trebuie sa merg la locul de munca sau pot ramane suspendata doi ani dar sa nu primesc indemnizatia?
Va multumesc mult
Buna ziua, inainte sa intru in concediu de maternitate am avut doua contracte de munca, unul pe perioada nedeterminata si celalalt pe perioada determinata.Am primit bani din ambele locuri pana acum. Contractul de munca pe perioada determinata s-a incheiat la sfarsitul lunii trecute.Intrebarea mea este daca mai primesc bani pe concediul de maternitate chiar daca contractul s-a incheiat.
Va multumesc