avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate Cubin

Activitate Cubin

Sunt medic veterinar ,am emis 2 pasapoarte la 2 catei in care am inscris virsta declarata de proprietar ,catei au ajuns in Germania ,unde sa constatat ca acesti catei nu aveau virsta legala pentru transport,drept pentru care am fost condamnat de un procuror local fara ca eu sa comit ceva in zona lui de competenta ,acolo au ajuns doar catei,As dori contracost un avocat la care sa trimit documentele primite din Germania pentru analiza,si eventual contestarea deciziei.respective
Am inchiriat un teren intravilan la o firma ,care a construit ilegal ,si acum nu vrea sa elibereze terenul conform contractului de inchiriere .Ce se poate face?
Cum pot radia o masina fabricata in anul 1986 inmatriculata in anul 1993 care a fost dezmembrata de la care nu mai am nici un document doar numerele de inmatriculare,?
La ce indemnizatii pe linga salarul de baza au dreptul functionarii publicii din mediul rural?
Daca membrii unei cooperative infiintate pe legea 1/2005 executa lucrarii pe pasunea care o au concesionata cum justifica banii incasatii de la apia?ce documente trebuie sa intocmeasca ?