avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate vyoletta

Activitate vyoletta

buna ziua.recent am cumparat un apartament iar la cartea funciara era liber de orice sarcini.nu am nici un grad de rudenie cu vanzatorul dar am aflat ca avea un proces cu un creditor pt .o datorie in timp ce mi-a vandut.poate fi anulat contractul meu daca eu nu am stiut despre acest proces?
Discuție carte funciara
La oficiul de cadastru si publicitate imobiliara este obligatoriu stiu nr. cadastral si nr. de carte funciara,atunci cand cer un extras de informare?mentionez ca nu sunt eu proprietar si nu cunosc aceste date.stiu doar numele si adresa proprietarului.
Răspuns la discuția Poprire
foarte buna ideea cu casa de pensii! in acest caz nu mai e nevoie de contestatie la executare?casa de pensii va calcula conform legii poprirea sau tot executorul stabileste suma?multumesc mult!
Răspuns la discuția Poprire
multumesc tare mult pt. raspuns.cine trebuie sa stabileasca acest cuantum: executorul,casa de pensii sau banca?in cazul mamei banca a calculat aceasta suma.
Răspuns la discuția Poprire
nu.
Discuție Poprire
indemnizatia de sot supravietuitor poate fi poprita?mama mea primeste pensia de urmas dupa tata 374 lei si indemnizatia de vaduva de 113 lei intr-un cont bancar.in urma popririi I s-a oprit 1/3 din totalul celor 2 pensii.e corect?cine stabileste cuantumul banca sau casa de pensii?