avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Activitate mihacristea

Activitate mihacristea

As dori sa preiau firma unui amic (el pleaca din tara). Ce pasi am de urmat este nevoie de avocat sau de instanta?
Firma nu are datori toate actele sunt in regula.
Discuție redozare
s-a votat sau nu redozarea pedepselor pentru codul rutier?
fratele meu este inchis pentru un an si 5 luni pentru conducere fara permis(permisul i-a fost anulat)
daca s-a votat as vrea sa stiu daca va beneficia de aceasta redozare?
va multumesc
Răspuns la discuția Plata pentru perioada de proba
asta depinde de patroana magazinului si de intelegerea facuta de voi (intelegere ce trebui facuta inaintea inceperi perioadei de proba)
Răspuns la discuția infractiune
fratele meu este inchis pentru ca a fost prins cu masina fara permis(opermis anulta in urma cu 2 ani pentru alcool)in 2012 luna ianuarie a fost prins la volan cu alcolemie de 0.87 la mie si ia fost anulat permisul si a primit o condamnare de 1 an si o luna cu suspendare,in luna mai 2013 a fost prins la volanul masini fara permis si a mai primit o condamnare de alte 4 luni care i-a adus si executarea pedepsei cu privarea de libertate.....el este inchis acuma de 7 luni jumatate si se zicea ca vor fi recalculate pedepsele si ar putea fi pus in libertate....ma uit in ordonantele din codul rutier si nu inteleg nimic ce scrie acol....
Discuție infractiune
este adevarat ca s-a votat o anume redozare a pedepselor pentru codul rutier astfel ca un condamnat ar trebui sa execute doar 3 treimi din jumatatea pedepsei acordate in vechiul cod
caut de ceva timp pe net si tot alte informatii primesc
va rog ajutatima