avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Activitate little_soal

Activitate little_soal

Răspuns la discuția Drepturi salariale
multumesc de raspuns
Cum pot accesa tabelul de creante daca administratorul nu vrea sa stea la discutie cu noi.Am cerut si in scris sa ne treaca in tabel,am facut o cerere comuna cu toti salariatii disponibilizati (100)cerere facuta din 24 nov 2014,si nici acum nu ni sa dat un raspuns.
Buna ziua.Sunt o persoana disponibilizata prin oug 36/2013,disponibilizare colectiva la o societate aflata in insolventa.In perioada preavizului(octombrie-noiembrie) am facut o cerere catre societate sa-mi acorde salariile compensatorii conform ccm in vigoare si raspunsul societatii a fost ca nu dispune de fonduri sa ni le acorde. Intre timp societatea a intrat in faliment(ianuarie 2015).Ce sanse sunt sa recuperez aceasta suma si cum trebuie sa procedez.Multumesc.
Discuție pensionare
Sunt nascuta in 4 august 1960 , angajata din data de 15 februarie 1979 si pana in prezent fara intrerupere in campul muncii , ani lucrati in grupa 2 de munca 100% -21 ani.Cand pot iesi la pensie si ce fel de pensie (de drept,anticipata sau cu penalizare) Mesajul este pentru o colega
Răspuns la discuția pensionare
asadar pot sa-mi depun dosarul. MULTUMESC
Discuție pensionare
sunt nascuta in 10 martie 1958 , angajata din februarie 1978 si pana in prezent fara intrerupere , adeverinta de grupa 2 de munca -100% de 11 ani , varog daca puteti sa-mi spuneti cand ma pot pensiona si cu ce fel de pensie ( de drept , anticipata sau anticipata partial si cu ce penalizare daca e cazul. Multumesc