avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate gabygabriela1986

Activitate gabygabriela1986

Buna ziua mama mea si sotul ei au dobandit prin contract de vanzare cumparare cu clauza de ingrijire de la soacra ei sotul mamei a decedad si batrana a refuzat categoric ca mama sa mai locuiasca cu ea de asemenea a inaintat in instanta un proces care mama mea la castigat deoarece sa demonstrat ca nu a putut sa exercite dreptul de ingrijire deoarece batrana nu o lasa sa intre in curte acum batrana a decedat iar copii dansei spun ca batrana a mai inaintat un proces si care lar fi castigat dar mama nu a primit nici o citatie deoarece domiciliul este acealasi cu al batranii mama nu mai locuieste acolo ce am putea face sa stim ce sa intamplat cu acele acte copii batranei nu ne lasa sa intram in curte
Buna ziua acum ceva ani in urma am fost chemata la sectia de politie pt a da o declaratie intrun supus caz de trafic de persoana inainte de a primi citatia am fost acostata de sotul unei parti vatamate din dosar acesta ma amenintat sa declar ce mi se zice daca vreau ca familia mea sa fie bine cand mam dus sa dau declaratie iam zis domnului politist ca aceasta persoana ma amenintat la care dansul imi zice ca doar mia adus aminte cum dau intamplat lucrurile si sa scriu ceea ce el ami dicta la care am refuzat insa domnul mia aplicat diverse injurii la care am cedad ulterior la tribunal am zis tot ceea ce mi sa intamplat si am zis adevarul acum intrebarea me este mi se poate intampla ceva ca am schimbat declariatia deoarece a fost data sub amenintari
Răspuns la discuția Drept schimbare de declaratie
Va multumesc pentru raspuns dar as dori sa stiu ce consecinte ar fi pentru.mine daca o schimb si am omis k nu ma pot prezenta la proces deoarece nu sunt in romania si nu am posibilitate financiara de a calatori ma pot amenda pentru neprezentare
Sunt citata intrun proces de proxenetism in calitate de parte vatamata daca imi schimb declaratia ce mi se poate intampla si dak am nevoie de un avocat