avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate keops1925

Activitate keops1925

locuiesc la casa veche, si nu stiu ce inseamna zid comun cu vecinii. el are zidul lui la casa si eu il am pe al meu, dar ele sunt lipite unul de altul, si atunci inseamna ca cele doua ziduri lipite unul de altul se numeste zid comun? ar fi important sa stiu, pentru o declaratie pe proprie raspundere ca zidul nu este comun, cel putin eu asa consider, din moment ce sunt 2 ziduri
locuiesc la casa si as dori sa ma interesez daca am dreptul sa tai lemnele cu drujba, de exemplu, fara sa ma prezinte vecinii ca fac galagie, fiindca am o vecina care e tot timpul cu sesizarile si reclamatiile, tot gaseste ceva cu ce sa se lege de mine
ce fac daca vreau sa-mi fac un pfa dar nu am diploma pe domeniul respectiv? este vorba de chestii de hand made in domeniul pielarie si modificare de autovehicule (aripa, ghidon, sa, tevi de esapament, etc)
multumesc pentru informatie! ramane de vazut unde ma incadrez cu articolele handmade din metal
as dori sa infiintez un pfa, dar nu ma regasesc in nici un cod CAEN. profilul meu ar fi confectie handmade de articole de pielarie cum ar fi gentile si articole pentru motociclete, cum ar fi seile, aripile, ghidoanele, etc, nu este vorba de restaurare, ce de crearea lor. cine poate oferii ajutor, va rog...