avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1764 soluții astăzi
Forum Activitate Daniel255

Activitate Daniel255

chiar daca schimbati ip-ul oricum il afla din nou e tare simplu. e deajuns sa-ti vina instiintarea prin email despre mesaj si ip-ul il ai la mana,
Răspuns la discuția Defaimare pe facebook
Ba nu dispare nici o urma. Totul se pastreaza acum
Răspuns la discuția Diicot internet
pai foarte simplu depistezi acum persoana prin cererea ip adresei de la furnizorul de servicii si cu sechestrarea ulterioara a corespondentei. ma intereseaza daca sunt in practica cazuri reale nu de genu citarii articoleleor din NCP ci de genu incasarii prejudiciilor morale cu sentinte de condamnare.
Discuție Diicot internet
Romania se afla pe locul 3 in europa cu privire la Cyberstalking si cyberbuylling. Poate fi tras cineva la raspundere penala daca hartuieste santajeaza ameninta corupe o persoana prin intermediul retelelor sociale?
Ba imi fac griji pentru ca chiar daca cazierul este curat. Angajatorul cere declaratie despre condamnarile anterioare. Nu inteleg de ce omul chiar daca candva a pasit pe stanga si apoi sa reeducat sufera pe parcursul intregii vieti. Problerma e care daca scriu in declaratie ca nu am condamnari si prezint cazierul curat cine va cauta in adancuri. Totodata este raspundere penala pentru declaratii mincinoase e un fel de cerc inchis.Ma gandeam ca chiar daca iti schimbi numele si cetatenia codul numeric personal ramane acelasi. Si atunci ajungi la etapa cand de gandesti sa iti pui capat zilelor pentru ca deja nu vezi nici o solutie pentru a fi din nou cetatean educat respecatat si privit normal de catre angajatori.#-o
Am fost reabilitat anul trecut. Mentionez cazierul e curat.

Pai cum se poate afla? Daca condamnarea a avut loc in afara spatiului UE.

Mentionez ca nu tind spre procuratura sau judecatori, politie....
Buna Ziua. Am cazierul curat. Insa in trecut am fost condamnat penal intr-o tara CSI. la angajare se cere (declaratie scrisa ca nu a fost condamnat penal pentru fapte ce-l fac incompatibil cu postul pentru care doreste sa concureze). Intrebare as putea sa mint in declaratie? sa zic ca nu am fost condamnat fara ca sa sufar in urma la aceasta.