avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate aloistiloi16

Activitate aloistiloi16

am pus o intrebare numai..NU este un om in virsta , este un parazit care a trait din furturi si mila vecinilor . o haimana
Am cumparat o casa care este alimentata cu apa dintr-un bazin comun . Eu am cumparat 2/3 din casa si trenul respectiv , terenul pe care trece instalatia de apa este in indiviziune . Referitor la aceasta instalatie de alimentare cu apa pe care am preluat-o de la vechiul proprietar majoritar si el , eu ce drepturi am ? Cum pot face sa ramin singurul proprietar al acesteia ? Este o cale de al despagubi pe vecin acesta fiind minoritar acolo ?
este clar
Daca in urma unei hotariri prin care am de primit o sulta de 3000 lei , creditorul nu are bani , si nu poate plati , pot sa cer executarea silita numai a unei camere dintr-un imobil ? PENSIE SAU ALT VENIT NU ARE
Răspuns la discuția Cerere de ajutor public judiciar
ok multumesc frumos
PIRIT SI VOI PIERDE PROCESUL .
Daca reclamantul a obtinut scutirea integrala de la plata taxei de timbru pe valoare , la sfirsit daca eu pierd procesul , instanta ma pune sa platesc banii dati de stat catre pirit ??
Răspuns la discuția Cerere de ajutor public judiciar
Daca am pensie de 1000 lei si taxa de 1600 , din experienta dumneavoastra cam cum s-ar esalona ??
Răspuns la discuția Cerere de ajutor public judiciar
da. incerc....
Răspuns la discuția Cerere de ajutor public judiciar
am inteles inseamna ca am depasit termenul ? acum dupa aproape 2 saptamini mai pot critica refuzul de scutire ?am avut temen5 zile pentru reexaminare si nu am facut nimic