avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Activitate elidabea

Activitate elidabea

am si eu o problema: acum cativa ani am avut o dacie pe care i-am vandut-o cumnatului meu, el i-a vandut-o altui cumnat care l-a randul lui a vandut-o si...i-am pierdut urma.Eu am doar cartea in original. Intrebarea mea e cum pot sa o radiez si cam cat ma costa. Si mai am o problema, m-am mutat in alt judet, iar impozitul s-a acumulat. Trebuie sa il platesc daca am un contract de mana cu cel caruia i-am vandut-o?
fara suparare, si eu sunt mama, iar daca cineva ar incerca sa imi i-a custodia copiilor si eu as incerca sa ma ascund. incercati sa vorbiti cu mama copilului , sa va puneti de acord, iar daca nu o gasiti sa ii transmiteti prin persoane comune ceea ce doriti
Buna ziua, am si eu o intrebare: primarul dintr-un sat a asfaltat doar o parte din drum (marginea satului cca 500 de metri au ramas neasfaltate) , cand i s-au cerut explicatii a spus ca acel teren e extravilan ori acolo locuiesc cateva familii care platesc impozit pt locuintele lor iar la impozit apare teren intravilan, pe timp de ploi drumul nu e practicabil nici macar cu tractorul. La numeroasele plangeri din partea acelor localnici a spus ca o sa puna pietris, s-au ales cu ditamai bolovanii. Tot de cand cu asfaltarea averea domnului primar a crescut semnificativ cu 2 restaurante si o pensiune la 30 de km distanta de localitatea unde e primar. Sunt convinsa ca s-au deturnat fonduri dar nu stiu unde trebuie sa sesizez problema si nici dovezi fizi ce nu am. In plus domnul primar devine agresiv la orice incercare de a da mai multe explicatii referitoare la orice problema.