avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1105 soluții astăzi
Forum Activitate toderita

Activitate toderita

Răspuns la discuția Deces soacra
Buna seara, regulamentul intern e facut pentru a fi semnat de angajat si atat.Angajatorul nu ți-l da sa il citești sau să-ți prezinte anumite articole care sunt importante .Eu nu am semnat la angajare nici un regulament intern.Poate firmele foarte mari.O seara buna, Dana Radu
Discuție Deces soacra
Buna ziua,a rog sa-mi spuneti la cate zile am dreptul prin lege deces soacra.De la firma nu vor sa dea decât 1 zi pt.ca a fost în zilele 19_21 aprilie_zi libere de la guvern.Multumesc, Dana Radu
Răspuns la discuția Anvelopare bloc
Dar primaria are legatura cu datoria la furnizor? Multe persone spun ca nu o sa benificem de anvelopare .Suntem pe lista pt.anul 2018 primavara.Cu stima,Dana
Buna seara, va rog sa-mi spuneti daca blocul e restant la radet mai beneficiaza de anvelopare?Noi suntem debransati de la radet de 2ani.Cu stima, Dana
Discuție asigurat CASMB
Buna ziua, lucrez la o firma care plateste la zi toate darile catre stat.Am mers la medicul de familie si din luna iulie nu mai apar ca asigurat la CASMB( am contract de munca din luna aprilie 2016).Din contabilitate am primit o adeverinta prin care certifica faptul ca eu sunt asigurat si ca au fost platita asigurarea de sanatate.Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru a putea aparea din nou asigurat.Cu stima, Dana
Discuție Anulare CI
Buna ziua, va rog sa-mi raspundeti daca e obligatoriu dupa ce se oficializa cununia civila sa se anuleze CI la starea civila( persoana feminina) in aceeasi zi.Am fost anuntata de domna care oficeaza ca prin lege e obligata sa anuleze CI.Dupa cununie trebuie sa plec in strainatate si vrem sa facem toate procedurile dupa ce venim din concediu( 10 zile)Cu stima,Dana
Răspuns la discuția boxa subsol bloc
blocul e din anul 1964-dar aveti perfecta dreptate.
Răspuns la discuția boxa subsol bloc
banii incasati ilegal.
Răspuns la discuția boxa subsol bloc
Nu avem nici un document.Iar pt.constructie boxe nu avem AG.
Buna ziua, in anul 2014 am inceput sa ne construim noi propietari la subsol boxe( pt ca nu existau).Am discutat ca dupa ce se termina de construit sa platim 10 lei de boxa pentru a putea face unele imbunatatiri in bloc(nu s-a facut AG si nici PV).Pana la zi avem 2400 lei -persoana care se ocupa cu strangerea banilor nu vrea sa faca nici o investitie.Tin sa precizez ca in intretinere nu exista o coloana pentru taxa boxa.Pe chitanta de intretinere se trece cei 10 lei.Va rog sa-mi spuneti daca se incaseaza corect acesti bani? Cu stima, Dana