avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1386 soluții astăzi
Forum Activitate ulescu

Activitate ulescu

Răspuns la discuția Suspendarea înmatriculării
dute si imatriculeazo ca nui problema din august o sa fie probleme mari
Răspuns la discuția Imatriculare 2018
pai vanzatorul mia dat certificat fiscal pe care l-am inregistrat la mine la primarie ,problema este ca nu este el cel din carte ,el a cumparato de la ultimul proprietar din carte , a facut contract a luat fiscalul la bagat la el ,si acum prin contract de vanzare intre mine si el ,la scos de la primarie pentru mine pe care vam spus lam inregistrat la mine ,deci reformulez am contracte fiscal ,dar am auzit ca ar trebui la dosar si contractul dintre cel de unde am luato si ultimul proprietar din carte
Buna ziua ,am si eu o intrebare .,am cumparat o masina de la o persoana care nu era trecuta in actele masini , cu care am facut CV in 3 exemplare pe care mi sa pus stampilele de la organele fiscale teritoriale ,dupa care am inregistrato la mine la taxe si impozite .Intrebarea este; am nevoie si de CV ,fiscal dintre cel de la care am cumparat masina si cel de pe actele masini ? pentru ca am programare DRPCIV ,unde am sunat continuu si nu raspunde nimeni ,am fost acolo am vorbit cu niste doamne de acolo de la acte auto ,pentru ca la ghiseu nu se putea de aglomeratie, si nu miau spus nimic concret,spunand ca da trebui si acele acte da e bine si asa ,depinde ce decide cei de la ghiseu ,problema e ca programarea este destul de tarziu si daca ma respinge ,ajung de imi suspenda imatricularea, va multumesc
Discuție buna ziua
ieu nu mai anteleg nimic:O masina mea ieste pe RO dak vreau sa o anmatriculez pe alt nume pot fi scutit de a nu mai plati taxa sau doare acele masini care vin cu numere de afara se pot anmatricula fara a plati taxa prin instanta :( am mai anteles cele anmatriculate anainte de 2007 nu mai plateste taxa de mediu k sau platit taxe vamale nu mai anteleg banuiesc k nimeni nu stie cu exactitate cum sta legea cu taxa cred k nici cei kre au aprobato nu stiu exact an ce consta e jale:frantic: mare ar fi bun un raspun din partea cuiva la antrebarile adresate de mine ar ajuta multe persoane #-o
Discuție buna ziua
buna ziua as vrea sa anmatriculez si ieu o masina pe numele meu masina fiind deja anmatriculata an romania dar
k sa o pot anregistra pe numele meu trebui sa achit taxa de mediu se poate anmatricula si fara a se plati taxa ? va rog astept raspuns mersi mult cu stima