avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendarea înmatriculării
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendarea înmatriculării

Eu am un autovehicul pe care nu l-am înmatriculat si a trecut termenul. Intrebarea mea este următoarea daca cumpararea autotvehicului este înaintea noul cod rutier nu este trecut pe certificatul de înmatriculare la înstrăinare si nici nu apare cu vreo neregulă pe aplicația drpciv , pot avea probleme?
Cel mai recent răspuns: ulescu , utilizator 08:52, 14 Iulie 2018
dute si imatriculeazo ca nui problema din august o sa fie probleme mari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate inmatricula o mașină cu certificatul de înmatriculare ... Eduard2628 Eduard2628 Se poate inmatricula o mașină cu certificatul de înmatriculare înstrăinat? (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto - programare drpciv peste 30 de zile Ronaldinho11 Ronaldinho11 Buna ziua, De curand am achizitionat un autovehicul second hand, inmatricuat in acelasi judet in care am si eu resedinta, in data de 28 mai a.c . Omul mi-a ... (vezi toată discuția)
Cerere repunere în termen amenda rovinieta auto instrainat rbn1 rbn1 Bună ziua! Am următoarea situație. În decembrie 2018 am înstrăinat auto (vânzare cumpărare) și am efectuat si scoaterea din evidenta la primarie. Am ... (vezi toată discuția)